Mikołaj Kaczmarek | Bohateron

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję

Wysłano 1946 kartek za kwotę 46880 zł.

Mikołaj Kaczmarek

Mikołaj Kaczmarek

Srebrny BohaterON oraz Złoty BohaterON Publiczności w kategorii ,,Pasjonat"

Nagroda za nadawanie koloru historii, przywracanie pamięci o Powstaniu Warszawskim, edukację i pomoc w lepszym zrozumieniu 63-dniowej walki o stolicę.

Jego prace dotyczą w szczególności okresu Powstania Warszawskiego, chociaż w galerii na jego facebookowym profilu, który obserwuje już ponad 47 tysięcy osób, znajdują się również obrazy przedstawiające inne ważne dla naszej historii wydarzenia i postaci, m.in. bitwę pod Monte Cassino, kaprala Wojtka czy rotmistrza Witolda Pileckiego.
Praca nad jedną fotografią zajmuje mu od półtorej do kilku godzin, a przerobione zdjęcia chwytają za serca setki internautów. Prezentowane na czarno-białych kliszach postaci i wydarzenia często wydają się – szczególnie młodym ludziom – bardzo odległe. Ich pokolorowanie stwarza wrażenie, że obrazy miały miejsce w nie tak odległej przeszłości, a na fotografiach znajdują się nasi rówieśnicy – młodzi, ambitni, z marzeniami.
W 2018 roku na profilach Pana Mikołaja w mediach społecznościowych znalazło się wiele zdjęć przybliżających obserwatorom, jak naprawdę wyglądało piekło wojny. Na swoim fanpage’u autor zaprezentował historię i sylwetki uczestników powstania, zachęcając odbiorców postów do dyskusji, uzupełniania informacji i dzielenia się – często bardzo emocjonalnymi – odczuciami. Na przestrzeni zaledwie trzech lat Pan Mikołaj stworzył zintegrowaną społeczność, przyczyniając podtrzymywania pamięci o naszej historii.