MARTA MANOWSKA | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

MARTA MANOWSKA

Złoty BohaterON Publiczności w kategorii ,,Osoba Publiczna"

Nagroda za zaangażowanie w niesienie pomocy kombatantom w trudnym czasie epidemii koronawirusa oraz podtrzymawanie pamięci o świadkach ważnych wydarzeń.

 

To, że troska o dobro innych stanowi szczególne miejsce w jej sercu, Marta Manowska udowodniła już niejednokrotnie. Wspiera działalność Fundacji Herosi i odwiedza jej podopiecznych na oddziale onkologii dziecięcej w Instytucie Matki i Dziecka, a na jej profilach w mediach społecznościowych znajdziemy wiele apeli o pomoc potrzebującym.

 

Wiosną 2020 roku, gdy Polska i świat musiały nauczyć się żyć w nowej pandemicznej rzeczywistości, prezenterka nie zamierzała siedzieć bezczynnie. Postanowiła poświęcić swój wolny czas tym, którzy w tym trudnym okresie najbardziej potrzebowali wsparcia w codziennych obowiązkach, towarzystwa drugiej osoby, miłego słowa i uśmiechu – mieszkającym często samotnie i znajdującym się w największej grupie ryzyka zachorowania na Covid-19 osobom starszym. Dziennikarka zaangażowała się w pomoc kombatantom, zostając wolontariuszką akcji „Obiady dla bohaterów”.

 

Marta Manowska przez 6 tygodni – dzień w dzień – była na posterunku, rozwożąc obiady do mieszkań kombatantów. Te codzienne wizyty to nie tylko dostarczenie ciepłego posiłku, ale również wspólne celebrowanie urodzin kombatantów, pełne wzruszeń rozmowy o miłości i szacunku, a także dzielenie się optymizmem i zarażanie uśmiechem.

 

Możliwość zaangażowania w akcję dziennikarka traktowała jako wyróżnienie, często dzieląc się ze swoimi fanami w mediach społecznościowych wrażeniami ze spotkań ze świadkami historii: „Wczoraj dostałam pracę marzeń. Świadomie mówię pracę, bo się o nią ubiegałam. Od wczoraj fruwam ze szczęścia. Dziś miałam 4 godzinne przeszkolenie. Od jutra jeżdżę sama” – napisała na Facebooku dołączając do akcji, trzy tygodnie później dodała: „Czuję się bogata! Wiem, że jestem szczęściarą. Każdego dnia widzę oczy, w których jest iskra. Radość, wzruszenie, słabszy dzień, smutek. Ale dla tych oczu można wszystko”.