Marta Bejnar-Bejnarowicz | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Marta Bejnar-Bejnarowicz

Marta Bejnar-Bejnarowicz

Nominacja za pasję w wychowywaniu i kształtowaniu setek młodych osób w duchu tradycyjnych wartości patriotycznych i katolickich oraz otwartości na potrzeby innych.

 

Marta Bejnar – Bejnarowicz z domu Pietrzak, przewodnicząca Stowarzyszenia Przymierza Rodzin, z którym jest związana od najmłodszych lat. Jej ojciec, Adam Pietrzak był jednym z założycieli stowarzyszenia, a ona sama uczestniczyła w nim od początku jego istnienia. Już jako osoba dorosła została wychowawcą w Przymierzu Rodzin, przez 10 lat prowadziła grupę przy parafii Świętej Trójcy w Warszawie, kształciła przyszłych wychowawców grup Przymierza Rodzin.

 

Przymierze Rodzin to polskie stowarzyszenie katolickie, którego podstawowym celem jest pomoc rodzicom w wychowaniu ich dzieci w duchu nauki Kościoła katolickiego. Wywodzi się z warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej. Przymierze Rodzin powstało w 1983. Działalność organizacji polega na pracy w grupach dziecięcych, młodzieżowych, rodzinnych, organizowanych w ośrodkach terenowych. Stowarzyszenie prowadzi obecnie cztery szkoły podstawowe i dwa licea (Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Garwolinie, Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Warszawie na Ursynowie, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie na Bielanach oraz Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie na Mokotowie), trzy świetlice środowiskowe (w Rawie Mazowieckiej, Kutnie i Ursusie) oraz grupy przy parafiach na terenie Warszawy. Realizuje remonty i kolejne inwestycje oraz przygotowuje rozszerzenie działalności na rzecz młodzieży stającej wobec trudnych wyzwań w dzisiejszych czasach. 

 

Marta Bejnar – Bejnarowicz pasje wychowawcze i edukacyjne realizuje również na polu zawodowym. W jednej ze szkół prowadzonych przez Stowarzyszenie uczy chemii i jest wychowawcą szkolnym z wieloma sukcesami. Jest głęboko zaangażowana w umacnianie więzi w rodzinie, kształtowanie postaw moralno-społecznych zgodnie z zasadami patriotyzmu i etyką chrześcijańską, działalność pomocową i pobudzanie aktywności społecznej młodych ludzi. Każdego dnia dba o to, aby Przymierze Rodzin nie tylko prowadziło szkoły, ale też wspierało dzieci z ubogich rodzin, finansowało wyjazdy wakacyjne, stypendia, dbało o dożywienie dzieci, których nie stać na ciepły posiłek, pomagało rodzinom poprzez tworzenie bezpiecznego środowiska wzrastania dzieci i młodzieży.