Marcin Bąk | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Marcin Bąk

Nominacja za cykl audycji radiowych Zwycięstwo będzie twoją nagrodą, przybliżających kompleksowo historię Armii Krajowej. Ciekawie i skutecznie wprowadza słuchacza w historię Armii Krajowej – rzetelnie opowiadając jej losy na antenie Radia Warszawa. Impulsem do stworzenia cyklu była 80 rocznica utworzenia Armii Krajowej. To pierwsza tak kompleksowa opowieść o AK podana w przystępnej, ciekawej formie dostosowanej do słuchaczy radiowych w każdym wieku.

 

Marcin Bąk to dziennikarz telewizyjny i radiowy, publicysta portalu Tysol.pl., absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiował historię i dziennikarstwo. Zafascynowany popularyzacją historii, prywatnie pszczelarz amator. Historią zajmuje się nie tylko zawodowo, ale sam jest wnukiem powstańca warszawskiego. Dlatego jego materiały nabierają chwilami wyjątkowej, osobistej perspektywy. Do swojej rodzinnej historii odniósł się np. w tekście Fenomen Powstania warszawskiego opublikowanym w tysol.pl.

 

Do losów bohaterów Powstania Warszawskiego odwołuje się też cykliczna audycja Marcina Bąka Zwycięstwo będzie twoją nagrodą, wyemitowana na antenie Radia Warszawa. Tematyka cyklu jest jednak znacznie szersza, to kompleksowe przybliżenie historii Armii Krajowej. Impulsem do stworzenia cyklu było 80-lecie AK, która została powołana rozkazem Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych gen. Władysława Sikorskiego 14 lutego 1942 roku. Działała na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, okupowanej przez Niemcy i ZSRR. Największą operacją militarną Armii Krajowej była akcji Burza i w jej ramach Powstanie Warszawskie. Powstanie cyklu współfinansowano ze Środków Ministra Obrony Narodowej

 

45 audycji Zwycięstwo będzie twoją nagrodą to krótkie, historyczne gawędy Marcina Bąka opowiadające o początkach AK, uzbrojeniu, liczbie żołnierzy, Kedywie, legendarnych oddziałach i strukturach, grupach szturmowych Szarych Szeregów, sławnych dowódcach, prowadzonych akcjach w tym Powstaniu Warszawskim, bitwie w Lasach Janowskich i Puszczy Soleckiej, obronie Zamojszczyzny oraz losach AK po zakończeniu II wojny światowej. To pierwsza tak kompleksowa opowieść o AK podana w przystępnej, ciekawej formie dostosowanej do odbiorców w każdym wielu.

 

Cykl audycji radiowych Zwycięstwo będzie twoją nagrodą