Łukasz Ostoja-Kasprzycki | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Łukasz Ostoja-Kasprzycki

Łukasz Ostoja-Kasprzycki

Nominacja za tworzenie nowoczesnego kompendium wiedzy o historii stolicy Polski i jej mieszkańców poprzez publikowanie treści w mediach społecznościowych i nie tylko.  Na projekt „PoWarszawsku” składają się: profile na Facebooku i Instagramie, audycja w radiu Kampus, kanał Youtube, a także krótkie warszawskie historie wyświetlane w stołecznych autobusach.

 

Jak mówi, PoWarszawsku to miejsce dla każdego, kto kocha Warszawę – niezależnie od płci, wieku i życiowego doświadczenia. Jego działania mają na celu zainteresowanie ludzi historią stolicy i zakorzenienie w odbiorcach chęci do poznawania miasta. Krótkie notatki opatrzone właściwym zdjęciem można podziwiać nie tylko w Internecie, ale i w komunikacji miejskiej, na przystankach a także w obiektach handlowych i usługowych. Warszawa w jego publikacjach i nagraniach ukazywana jest zarówno z jasnej, jak i ciemnej strony. Odbiorcy poznają miasto z perspektywy dobrych wspomnień, zapierających dech w piersiach kadrów oraz z czasów okupacji i Powstania.

 

Widzowie, czytelnicy – po prostu publika projektu, budowana od lat, chętnie angażuje się w dyskusje. Wymiana wspomnień dotyczących stolicy, wydarzeń i miejsc to doskonały dowód na to, jak ważna dla społeczności Warszawy jest działalność Nominowanego. Konsekwentnie buduje fundamentu lokalnego patriotyzmu.