KGHM POLSKA MIEDŹ | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

KGHM POLSKA MIEDŹ

KGHM POLSKA MIEDŹ

Złoty BohaterON w kategorii ,,Firma"

Nagroda za patronat nad obchodami ważnych z punktu widzenia polskiej historii rocznic, w tym działaniami upamiętniającymi Bitwę Warszawską

 

KGHM Polska Miedź od 50 lat buduje pozycję lidera w produkcji miedzi i srebra, efektywnie pozyskując posiadane zasoby zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Obok realizacji istotnych celów biznesowych i gospodarczych, jako strategiczna Spółka Skarbu Państwa czuje odpowiedzialność za wspieranie polityki historycznej, dlatego od lat – wspólnie z Fundacją KGHM – przyczynia się do kształtowania postaw patriotycznych, szczególnie wśród młodszych pokoleń Polaków.

 

Od 2019 roku firma pełni rolę Mecenasa Muzeum Powstania Warszawskiego. W ramach nawiązanej współpracy KGHM patronował obchodom 75. rocznicy Powstania Warszawskiego, angażując się zarówno w oficjalny program wydarzeń, jak i realizując własne inicjatywy mające na celu uhonorowanie bohaterów walk i promocję najnowszej historii Polski. Firma m.in.  z produkowanego przez siebie srebra stworzyła limitowaną serię srebrnych wypinek okolicznościowych, a także zorganizowała wyjazdy do Muzeum Powstania Warszawskiego dla dzieci i młodzieży z Zagłębia Miedziowego. Rok później KGHM – jako Partner Projektów Edukacyjnych Muzeum Powstania Warszawskiego – zapewniał m.in. bezpłatne zwiedzanie Muzeum wszystkim swoim pracownikom. Ponadto, z okazji 76. rocznicy Powstania wspólnie z Teatrem Kamienica przygotował multimedialny spektakl „Godzina W”.

 

W 2020 roku spółka zaangażowała się w promocję 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, zostając patronem i współorganizatorem wielu inicjatyw upamiętniających to wydarzenie. Firma wsparła m.in. wydanie antologii opowiadań o Bitwie Warszawskiej, albumu poświęconego wojnie polsko-bolszewickiej i produkcję filmu dokumentalnego o udziale w bitwie węgierskich żołnierzy; wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowała wystawę plakatową „1920 Wojna Światów”, stworzyła mural upamiętniający bitwę, a także była Mecenasem Koncertu „Victoria 1920” na Zamku Królewskim w Warszawie. Ponadto, w czerwcu br. wspólnie z Krakowskim Parkiem Technologicznym i serwisem GamePlanet zorganizowała Hackathon 1920jam.pl – wydarzenie skierowane do programistów, designerów gier i grafików. W jego ramach powstały profesjonalne produkcje multimedialne (m.in. gry strategiczne, karcianki i quizy), których tematyka była związana z Bitwą Warszawską.