KGHM POLSKA MIEDŹ | Bohateron

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję

Wysłano 2003 kartek za kwotę 59170 zł.

KGHM POLSKA MIEDŹ

KGHM POLSKA MIEDŹ

Czołowy producent miedzi i srebra rafinowanego na świecie

Nominacja za patronat nad obchodami ważnych z punktu widzenia polskiej historii rocznic, w tym działaniami upamiętniającymi Bitwę Warszawską

 

KGHM Polska Miedź od 50 lat buduje pozycję lidera w produkcji miedzi i srebra, efektywnie pozyskując posiadane zasoby zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Obok realizacji istotnych celów biznesowych i gospodarczych, jako strategiczna Spółka Skarbu Państwa czuje odpowiedzialność za wspieranie polityki historycznej, dlatego od lat – wspólnie z Fundacją KGHM – przyczynia się do kształtowania postaw patriotycznych, szczególnie wśród młodszych pokoleń Polaków.

 

Od 2019 roku firma pełni rolę Mecenasa Muzeum Powstania Warszawskiego. W ramach nawiązanej współpracy KGHM patronował obchodom 75. rocznicy Powstania Warszawskiego, angażując się zarówno w oficjalny program wydarzeń, jak i realizując własne inicjatywy mające na celu uhonorowanie bohaterów walk i promocję najnowszej historii Polski. Firma m.in.  z produkowanego przez siebie srebra stworzyła limitowaną serię srebrnych wypinek okolicznościowych, a także zorganizowała wyjazdy do Muzeum Powstania Warszawskiego dla dzieci i młodzieży z Zagłębia Miedziowego. Rok później KGHM – jako Partner Projektów Edukacyjnych Muzeum Powstania Warszawskiego – zapewniał m.in. bezpłatne zwiedzanie Muzeum wszystkim swoim pracownikom. Ponadto, z okazji 76. rocznicy Powstania wspólnie z Teatrem Kamienica przygotował multimedialny spektakl „Godzina W”.

 

W 2020 roku spółka zaangażowała się w promocję 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, zostając patronem i współorganizatorem wielu inicjatyw upamiętniających to wydarzenie. Firma wsparła m.in. wydanie antologii opowiadań o Bitwie Warszawskiej, albumu poświęconego wojnie polsko-bolszewickiej i produkcję filmu dokumentalnego o udziale w bitwie węgierskich żołnierzy; wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowała wystawę plakatową „1920 Wojna Światów”, stworzyła mural upamiętniający bitwę, a także była Mecenasem Koncertu „Victoria 1920” na Zamku Królewskim w Warszawie. Ponadto, w czerwcu br. wspólnie z Krakowskim Parkiem Technologicznym i serwisem GamePlanet zorganizowała Hackathon 1920jam.pl – wydarzenie skierowane do programistów, designerów gier i grafików. W jego ramach powstały profesjonalne produkcje multimedialne (m.in. gry strategiczne, karcianki i quizy), których tematyka była związana z Bitwą Warszawską.