Katarzyna Węgrzyn | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Katarzyna Węgrzyn

Katarzyna Węgrzyn

Nominacja za popularyzację polskiej historii w mediach społecznościowych – przygotowywane przez nią podcasty, posty, relacje bez patosu w prosty i angażujący sposób przekazują wiedzę, wartości i fakty. Regularnie podejmuje się przedstawiania sylwetek ciekawych polskich postaci, często zapomnianych przez system komunistyczny. Swoich obserwatorów – ponad 250 tysięcy osób – zabiera na historyczne, wirtualne spacery po Polsce.

 

Przedstawia w sposób nowoczesny, ciekawy i pełen emocji wydarzenia związane z historią. Jej profil opowiada o turystyce ściśle związanej z historią i patriotycznymi wartościami. Wszystko opiera się o merytoryczną wiedzę, którą sukcesywnie zdobywa na podyplomowych studiach historycznych. Regularnie przeprowadza w social mediach ankiety, w których pyta odbiorców, czy znają przeszłość danych miejsc lub postaci i za pomocą nagrań opowiada ich losy. Jest zaangażowana charytatywnie w pomoc rodakom na Kresach.

 

Pasjonatka podróży, jej trasy zawsze biegną przez ważne dla historii miejsca. Pod koniec 2021 r. pojechała na Wołyń, pokazując ślady Polaków, odwiedziła również Lwów oraz polskie zamki w okolicy. Absolwentka Gedanistyki, obecnie studentka Varsavianistyki.