Grupa Arche | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Grupa Arche

Nominacja za rewitalizację opuszczonych, często zabytkowych obiektów; za postawę, chęć ratowania dziedzictwa kulturowego na rzecz promocji i wartości Polski. Grupa z powodzeniem pielęgnuje wśród swoich klientów wartość, że każde miejsce to historie ludzi z nim związanymi, kształtowanie pokoleń i poczucia tożsamości. Ponadto aktywnie włączyła się w pomoc mieszkańcom ogarniętej wojną Ukrainy – w swoich sieciach hoteli i siedliskach udostępniła pokoje dla wojennych uchodźców.

 

Ich misją jest rewitalizacja obiektów opuszczonych najczęściej zabytkowych. Po kilku projektach nauczyliśmy się tego i powstają kolejne. Obecnie firma posiada 6 obiektów zabytkowych, w których znajdują się hotele, m.in. koszary, cukrownię czy dwór.

 

5000 miejsc noclegowych dla Ukrainek i Ukraińców – równie ważne dla Nominowanych, co pielęgnowanie pamięci o zabytkowych obiektach, jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. W 16 obiektach hotelowych sieci, oraz Siedliskach Arche przygotowano miejsca dla poszukujących zakwaterowania ukraińskich uchodźców, którzy opuścili swój kraj z powodu rosyjskiej agresji wojskowej. Z pomocy mogły skorzystać firmy poszukujące miejsca dla rodzin pracowników, sztaby kryzysowe uruchomione w Urzędach Wojewódzkich, fundacje i stowarzyszenia.

 

Grupa Arche od 1991 roku świadczy profesjonalne usługi deweloperskie, jest właścicielem kilkunastu hoteli. Oprócz tradycyjnej działalności hotelarskiej ich obiektu pełnią wiele innych funkcji. Są to lokalne centra dla społeczności, ośrodki kultury, przestrzenie do pracy biurowej, pokoje na długie pobyty, delikatesy z produktami regionalnymi. Poza działalnością deweloperską i hotelową Grupa Arche zarządza siecią barów Kuchnia za Ścianą w Warszawie oraz Parkiem Handlowym w Siedlcach. W ramach Grupy funkcjonują również dwie organizacje pożytku publicznego – Stowarzyszenie Wspólnota Arche oraz Fundacja Leny Grochowskiej.