Galapagos Films | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Galapagos Films

Galapagos Films

Srebrny BohaterON w kategorii ,,Firma”

Nagroda za przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców sylwetki bohatera filmu „Mistrz” – Tadeusza Pietrzykowskiego ps. Teddy, komunikację i edukację o które zadbano na długo przed premierą kinową filmu. Za skrupulatnie opracowany plan promocyjny, który zawierał elementy edukacyjne i przyczynił się do przywrócenia pamięci o pięściarzu z obozu Auschwitz.

 

Praca nad promocją filmu ,,Mistrz” rozpoczęła się na długo przez premierą. Zwłaszcza w dobie pandemii, nie była prostym zadaniem. O przybliżenie i mediom, i potencjalnym widzom sylwetki Mistrza, zadbano w najdrobniejszym szczególe, a skrupulatnie opracowany plan promocyjny, od dnia premiery pomógł uzyskać wysokie wyniki oglądalności w kinach.

 

Dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu poszczególnych etapów promocji filmu oraz sylwetki głównego bohatera (cykliczne wysyłki medialne, przygotowanie materiałów prasowych, presskitu, zaproszenie dziennikarzy na plan filmu, współpraca z TV, radiem, prasą, portalami internetowymi, a także intensywna obecność w social mediach Facebook/Instagram/Twitter) uzyskano przede wszystkim spektakularne wyniki w postaci wykreowania dużego zainteresowania postacią Tadeusza Pietrzykowskiego, jego historią związaną  z KL Auschwitz, walkami o życie na ringu obozowym, wartościami patriotycznymi, jakie reprezentował. Nie można zapominać o współpracy z podmiotami kontekstowo powiązanymi z tematyką filmu i historią głównego bohatera tj. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Polskim Związkiem Bokserskim i Legią Warszawa. Dzięki tej współpracy w sposób innowacyjny propagowano informacje o głównym bohaterze i filmie wśród osób zainteresowanych tą tematyką. Działania te miały wysoki walor edukacyjny, docierając do szerokiego grona odbiorców.

 

Dodatkowo nawiązano współpracę z Wydawnictwem Ringier Axel Springer, czego wynikiem jest wydanie książki „MISTRZ. Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski” autorstwa córki Tadeusza Pietrzykowskiego – Eleonory Szafran. Wspomnienia o ojcu, uzupełnione o jego osobiste notatki, wydane zostały w filmowej okładce spójnej z plakatem filmu. Dzięki współpracy z Polskim Radiem ukazała się ścieżka dźwiękowa z filmu autorstwa wybitnego kompozytora Bartosza Chajdeckiego (znanego widzom m.in.  serialu „Czas Honoru”). Opracowane zostały także materiały edukacyjne dla szkół ponadpodstawowych inspirowane tematyką filmu i postacią głównego bohatera.