Fundacja Twarze depresji | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Fundacja Twarze depresji

Fundacja Twarze depresji

Nominacja za najaktywniejszą w Polsce promocję zdrowia psychicznego w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim – bezpłatną, zdalną pomoc dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, dla osób dorosłych w stanie kryzysu psychicznego oraz program „Twarze depresji da Ukrainy”, zapewniając natychmiastowy dostęp do profesjonalnej zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej obywatelom Ukrainy zarówno przebywającym na terytorium Polski, jak i pozostającym w swoim kraju.

 

Program uruchomiono i realizowano dzięki wsparciu Nationale Nederlanden, Takeda Pharma oraz Fundacji Air Liquide. Inicjatywa realizowana jest pod honorowym patronatem prof. Piotra Gałeckiego Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Psychiatrii. Tylko w sierpniu 2022 r. Fundacja zorganizowała  prawie pół tysiąca zdalnych konsultacji dla obywateli Ukrainy.  Program jest bardzo nowatorski, wykorzystuje nowe technologie do niesienia pomocy psychologicznej i psychiatrycznej ludziom z każdego zakątka Polski i Ukrainy. W zespole specjalistów pracują również uchodźcy z Ukrainy. Koordynatorką programu jest uchodźczyni z Ukrainy.

 

W tym roku Fundacja zainaugurowała 15. edycję ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”. Tym razem program poświęcony jest depresji wśród dzieci i młodzieży. Po raz pierwszy jest realizowany również w języku ukraińskim. Kampanii towarzyszył 1. Charytatywny Bieg z Twarzami Depresji.

 

Fundacja wydaje również bezpłatny magazyn edukacyjny „Twarze depresji” dostępny online na stronie www.twarzedepresji.pl, organizuje bezpłatne webinary z wybitnymi polskimi specjalistami dostępne na stronie i w social mediach. Stara się edukować i pomagać, by obalać stereotypy związane z leczeniem depresji i umożliwiać dostęp do specjalistów osobom, które straciły nadzieję na szybką pomoc psychologiczną i psychiatryczną.