FUNDACJA STATE OF POLAND | Bohateron

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję

Wysłano 2003 kartek za kwotę 59170 zł.

FUNDACJA STATE OF POLAND

FUNDACJA STATE OF POLAND

Organizacja mająca na celu promocję osiągnięć polskiej gospodarki

Nominacja za realizację projektu „Niepospolita” oraz stworzenie zupełnie nowej, innej niż wszystkie opowieści o II Rzeczypospolitej Polskiej

 

Głównym celem Fundacji State of Poland jest kreowanie pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki oraz Polski poprzez osiągnięcia w zakresie unikalnych produktów, innowacji, technologii, myśli społecznej, kultury, sztuki, historii oraz tradycji – zarówno w kraju jak i w skali międzynarodowej. Jej członkowie chcą udowodnić, że nasz kraj to marka, w której można się zakochać. 

 

W 2019 roku organizacja zrealizowała projekt „Niepospolita”, w ramach którego w nowoczesny i popkulturowy sposób prezentuje historię oraz niepospolitych bohaterów dwudziestolecia międzywojennego – okresu często zapomnianego i niedocenianego przez współczesnych Polaków, a będącego czasem absolutnie wyjątkowym. To właśnie wtedy, po 123 latach nieistnienia na mapach świata, dzięki ciężkiej pracy i ogromnemu potencjałowi ówczesnych ludzi powstało sprawnie funkcjonujące państwo – z rozwijającą się w szybkim tempie gospodarką oraz osiągnięciami naukowo-technologicznymi.

 

Trzon projektu stanowi krótkometrażowy film fabularny „Niepospolita” w reżyserii Tomasza Dobosza osadzony w realiach II Rzeczypospolitej. To opowieść o ludziach, uczuciu, wielkości i entuzjazmie tamtych czasów. Film prezentuje historię pisarza Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, który w 1939 roku na polecenie potentata wydawniczego – Melchiora Wańkowicza, wyrusza z asystentką Dianą w podróż po Polsce, by dla właśnie powstającej telewizji stworzyć reportaż o najbardziej wpływowych ludziach. Spotyka się m.in. z tak wybitnymi postaciami jak święty Maksymilian Maria Kolbe, Janusz Kusociński i Eugeniusz Kwiatkowski.

 

W filmie nie brakuje scen o charakterze humorystycznym, a podkład dźwiękowy stanowią nowoczesne aranżacje starych przebojów w wykonaniu Adama Barona i Michała Fogga, wnuka znanego piosenkarza. Od 9 listopada 2019 produkcję można oglądać na YouTube oraz niepospolita.pl. Strona została wykonana na wzór portalu plotkarskiego z informacjami z II RP. Znajdziemy na niej m.in. wiadomości o Tadeuszu Dołędze-Mostowiczu, emancypacji Polek czy osiągnięciach sportowych II Rzeczypospolitej. Wszystkie materiały są również dostępne w języku angielskim.