Fundacja Koncept Kultura | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Fundacja Koncept Kultura

Fundacja Koncept Kultura

Nominacja za edukację, kultywowanie polskiej tradycji i kultury na interaktywnej platformie internetowej poświęconej transatlantykowi MS Piłsudski oraz realizację projektu „Mali bohaterowie –Wędrujący Teatrzyk Historii dla najmłodszych”.

 

Fundacja Koncept Kultura w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości udostępniła interaktywną platformę internetową poświęconą MS Piłsudski, uznawanego za najlepszy polski transatlantyk. Statek stał się osią narracji o II Rzeczpospolitej – kulturze, gospodarce i państwowości.

 

Platformę tworzą cztery części. Pierwsza z nich to bogato ilustrowana opowieść o transatlantyku i jego patronie Józefie Piłsudskim w formule digital storytelling. Druga przedstawia obrotowy model 3D transatlantyku MS Piłsudski, przygotowany przez grafików komputerowych na podstawie modelu stoczniowego udostępnionego przez Narodowe Muzeum Morskie. W trzeciej części internauci mogą poznać zawartość galerii zdjęć – fotografii m.in. z wyprawy na wrak przeprowadzonej przez londyński Klub Płetwonurków „Waleń”. Spośród 735 zasobów, ponad 200 pierwszy raz ujrzało światło dzienne. Czwarta strefa – edukacji – zawiera scenariusze lekcji dla nauczycieli. Zajęcia przeprowadzone na podstawie zawartości platformy z wykorzystaniem materiałów pomocniczych mają charakter interaktywny.

 

Tożsamość narodową trzeba budować od najmłodszych lat, dlatego proponowany przez Koncept Kultura Wędrujący Teatrzyk promuje postawy patriotyczne w sposób przyjazny dla maluchów i uczniów szkoły podstawowej. Opowieści o świętach narodowych, sile, sprawczości i możliwościach młodych ludzi dostosowane są do wieku słuchaczy. W ramach projektu tworzone są programy edukacji historycznej oraz darmowe narzędzia dla nauczycieli, z których mogą korzystać samodzielnie.