FILIP CHAJZER | Bohateron

FILIP CHAJZER

dziennikarz, reporter, prezenter telewizyjny i radiowy

Brązowy BohaterON i Złoty BohaterON Publiczności. Nominacja za zaangażowanie setek tysięcy ludzi w pomoc Powstańcom Warszawskim, zainteresowanie ich historiami i pokazanie, czym jest współczesny patriotyzm

 

Dzięki swojej charyzmie jest w stanie porwać tłumy. Wykorzystując swoją pozycję i rozpoznawalność, w zaledwie kilka dni od zamieszczenia postu na Facebooku, na koncie corocznej akcji pomocowej organizowanej z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego gromadzi setki tysięcy złotych. Ze swoim przesłaniem trafia do osób starszych i młodszych, mieszkających w różnych zakątkach kraju, a nawet świata.

Poprzez organizację zbiórek, kontakt z kombatantami, pokazywanie ich na zdjęciach oraz wpisy w mediach społecznościowych zwraca uwagę opinii publicznej na historię Powstania Warszawskiego, a także pobudza wrażliwość – szczególnie młodego pokolenia – na los bohaterów. Zachęca nie tylko do udzielenia im wsparcia, ale również do poznania ich losów i przyjęcia postawy patriotycznej.

W 2018 roku z sukcesem zorganizował m.in. bożonarodzeniową akcję, w ramach której Powstańcy Warszawscy otrzymali paczki świąteczne z produktami żywnościowymi i prezentami.