FAKRO | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

FAKRO

Nominacja za dbanie o wartości przodków oraz poczucie patriotycznego obowiązku  poprzez okazanie realnego wsparcia Ukrainie i jej mieszkańcom w obliczu aktu zbrojnego, który rozpoczął się w lutym 2022 roku. Firma zrealizowała kilkanaście konwojów do kraju objętego wojną, udostępniając nieodpłatnie swoje TIR-y oraz oddelegowując kierowców, którzy podjęli się tego trudnego wyzwania. Ponadto pracownicy firmy  znaleźli dach nad głową dla około 200 uchodźców. 

 

Firma FAKRO zajmuje się produkcją stolarki okiennej, bram garażowych, schodów strychowych, świetlików rurowych, akcesoriów. Produkty firmy sprzedawane są na całym świecie. Zakłady produkcyjne znajdują się w Polsce oraz od wielu lat także w Ukrainie.

 

W obliczu wybuchu wojny 24 lutego 2022 roku naturalnym krokiem dla firmy FAKRO było zadbanie o swoich ukraińskich pracowników i ich rodziny. Razem z Fundacją „Pomyśl o Przyszłości” zaczęto działać dwutorowo, pomagając w Ukrainie oraz w Polsce. Zorganizowano kilkanaście konwojów z pomocą humanitarną dla Ukrainy. Pierwszy konwój ruszył zaraz na początku wojny – zanim zrobiły to doświadczone organizacje charytatywne. Swoje centrum logistyczne we Lwowie firma FAKRO udostępniła jako magazyn i miejsce przeładunku darów. Do mieszkańców Ukrainy trafiły środki spożywcze i higieniczne. Dzięki kooperacji z partnerami z Wielkiej Brytanii pracownicy firmy dostarczali sprzęt medyczny, a także odzież wojskową czy plecaki szkolne dla ukraińskich dzieci.

 

W Polsce pracownicy firmy Fakro przyjęli rodziny ukraińskich pracowników i dystrybutorów. W czasie, kiedy mężczyźni zostali w Ukrainie, zapewnili kobietom, dzieciom i osobom starszym miejsce do życia, wsparcie w codziennej egzystencji, ale również warunki do adaptacji i integracji w nowym środowisku. Zorganizowano wycieczki krajoznawcze, będące okazją do poznania polskiej kultury oraz zawarcia nowych, pięknych, ukraińsko-polskich znajomości.

 

Przedstawiciele i pracownicy firmy Fakro mając świadomość, że Ukraina walczy o pokój całej współczesnej Europy, cytując Joachima Lelewela „Za wolność naszą i waszą”, uznali pomoc i wsparcie dla tego kraju i jej obywateli za swój patriotyczny obowiązek.