Enea | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Enea

Nominacja za zrealizowanie dwóch projektów historycznych upamiętniających bohaterów powstania wielkopolskiego oraz powojennej historii Szczecina, za skuteczne promowanie historii wśród uczniów i nauczycieli i organizację konkursu historycznego pod nazwą Z Wielkopolski do Wolnej Polski, który porusza historię Wielkopolski lat 1939-194

 

Enea jako spółka Skarbu Państwa i jeden z wiceliderów rynku energetycznego świadomie realizuje działania społecznej odpowiedzialności biznesu, czuje się w obowiązku, aby kultywować pamięć o bohaterach i wydarzeniach historycznych, a przede wszystkim trafiać z tą wiedzą do młodzieży szkolnej. 

W trosce o promowanie historii firma wraz z Towarzystwem Projektów Edukacyjnych, zrealizowała dwa projekty historyczne, upamiętniające bohaterów powstania wielkopolskiego oraz powojennej historii Szczecina. W ramach projektów przygotowywane są materiały dydaktyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych w postaci lekcji multimedialnych opracowanych przez specjalistów edukacji nowoczesnej oraz historyków. Zwieńczeniem projektów są konkursy historyczne. Do udziału w konkursie Niepokorny Szczecin zgłosiło się ponad 60 placówek z województwa zachodniopomorskiego. W grudniu poznaliśmy laureatów.

Również w grudniu rozpoczęła się edycja drugiego konkursu historycznego pod nazwą Z Wielkopolski do Wolnej Polski, który porusza historię Wielkopolski w latach 1939-1945. W projekcie została opracowana lekcja multimedialna oraz materiały dydaktyczne ułatwiające prowadzenie zajęć przez nauczycieli. Projekt został zainaugurowany konferencją dydaktyczno-historyczną dla nauczycieli z województwa wielkopolskiego. Jej przedmiotem było bohaterstwo i poświęcenie żołnierzy, harcerzy oraz mieszkańców Wielkopolski, którzy pomimo bezwzględnej polityki eksterminacyjnej władz okupacyjnych, stawiali opór terrorowi. Do udziału w projekcie, którego integralnym elementem była konferencja dla nauczycieli, zaproszono 120 szkół z województwa wielkopolskiego. Przygotowane materiały edukacyjne skierowane są do uczniów klas 7 i 8  szkół podstawowych i wszystkich typów szkół ponadpodstawowych. Materiały zostały przygotowane zgodne z obowiązującą podstawą programową. Na zakończenie projektu zostanie zorganizowany konkurs dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych położonych na terenie całej Polski.