Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich

Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich

Złoty BohaterON i Złoty BohaterON Publiczności w kategorii ,,Organizacja non-profit”

Nagroda za prowadzenie jedynego w Polsce Domu Dziennego Pobytu dla Weteranów – Żołnierzy Powstania Warszawskiego, tworzenie przestrzeni do spotkań ze świadkami historii, edukacji historycznej oraz za codzienną opiekę i wsparcie dla bohaterów.

 

Dom Powstańców Warszawskich powstał w 2018 roku i jest prowadzony przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski. Zadaniem placówki jest zapewnienie wsparcia Powstańcom Warszawskim w postaci: opieki, animacji zajęć, ciepłego posiłku, ułatwionego dostępu do rehabilitacji, zajęć gimnastycznych, terapii psychologicznej, usług fryzjerskich i kosmetycznych, poradnictwa czy możliwości wspólnej rozrywki – uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych, wycieczek po Warszawie i okolicach, gry w brydża czy różnego rodzaju warsztatach integracyjnych. Dom proponuje dwa rodzaje imprez kulturalnych – wydarzenia tylko dla Powstańców oraz wydarzenia dostępne dla wszystkich.

 

Dom Powstańców Warszawskich to nie tylko miejsce dziennego pobytu dla weteranów, ale również przestrzeń dla spotkań z dziećmi i młodzieżą. Lekcje historii prowadzone przez tych, którzy historię tworzyli, to niezapomniane doświadczenie zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Stowarzyszenie Monopol Warszawski zachęca pedagogów do organizacji zajęć z udziałem weteranów. Obecne pokolenie dzieci i młodzieży jest bowiem ostatnim, które może twarzą w twarz spotkać się z bohaterami walk II wojny światowej.

 

Dom pełen ciepła, życzliwości, miłości i wdzięczności to wyjątkowa przestrzeń na mapie współczesnej Warszawy. Jest świadectwem pamięci o Powstańcach, wyrazem szacunku i gotowości do niesienia pomocy w niełatwej codzienności.