Arkadiusz Pater | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Arkadiusz Pater

Arkadiusz Pater

Nominacja za przekazywanie historii w sposób niesztampowy, za dostosowywanie komunikacji z młodzieżą do zmieniających się czasów, oraz za prowadzenie kanału edukacyjnego na platformie YouTube o nazwie „Co Za Historia”.

 

Nauczyciel historii w Szkole Podstawowej nr 21 w Koszalinie, muzyk zespołu Pampeluna, twórca filmów historycznych oraz kanału „Co Za Historia”. Arkadiusz Pater w umiejętny sposób łączy swoją pasję do muzyki rockowej z tworzeniem filmów do nauki historii.

 

Od 2020 roku nagrywa odcinki historyczne na kanale „Co Za Historia” omawiając w nich w przystępny sposób, a czasami humorystyczny wydarzenia z historii Polski zgodnie z programem nauczania szkolnego. Programy trafiają do uczniów z całej Polski. Niektóre z tych odcinków obejrzało ponad 50 tysięcy osób. Efekt prowadzenia kanału zaskoczył nawet samego nauczyciela. Przełożyło się to przede wszystkim na wyniki nauki w jego klasach. Materiał był świetnie przygotowany, potrafił w ciekawy

i humorystyczny sposób przekazać trudne zagadnienia programowe, a jednocześnie zachęcić młodych ludzi do zgłębiania historii.

 

Poza tworzeniem lekcji na kanale YouTube, Arkadiusz Pater produkuje filmy historyczne w ramach cyklu „Koszalin Historie Zapomniane”. Bohaterami filmów w ramach cyklu są żołnierze Armii Krajowej i II Konspiracji. Poruszane są nieznane wątki historii lokalnej. Filmy są pokazywane w szkołach, w kinach, na pokazach specjalnych, w telewizji, na DVD oraz ogólnodostępne w mediach społecznościowych. Do tej pory filmy obejrzało ponad 2 mln osób.

 

To  nauczyciel z pasją i pomysłem na nauczanie. Odkrywa i przekazuje historię tak, by wywoływała ona zaciekawienie, emocje i radość. Dzięki takiemu podejściu udaje mu się zjednywać młodzież, pobudzać do zgłębiania zagadnień z historii ponad podstawę programową. Dzięki jego staraniom młodzi ludzie startują w olimpiadach, angażują się w działalność grup rekonstrukcyjnych czy w pomoc dla bohaterów.