ANNA HAŁAS-MICHALSKA | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

ANNA HAŁAS-MICHALSKA

ANNA HAŁAS-MICHALSKA

Złoty BohaterON w kategorii ,,Dziennikarz"

Nagroda za cykl reportaży „Powstanie Warszawskie 1944. Każdy dzień był inny” emitowany na antenie Polsat News z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

 

Od 2016 roku dziennikarka i reporterka w Telewizji Polsat, wcześniej przez 10 lat związana z  Telewizją Polską, m.in. „Panoramą” TVP2, a potem „Wiadomościami”. Na przestrzeni kilkunastu lat pracy w różnych redakcjach telewizyjnych zrealizowała dziesiątki materiałów reporterskich poruszających tematykę historyczną.

 

W 2019 roku, chcąc upamiętnić 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, zrealizowała autorski cykl 10 reportaży „Powstanie Warszawskie 1944. Każdy dzień był inny”. Materiały były emitowane w Polsat News co tydzień o stałej porze. Każdy odcinek dotyczył innego bohatera, innego miejsca Warszawy, innego wydarzenia i innego tygodnia powstania. Stąd tytuł: „Każdy dzień był inny”.

 

Na potrzeby cyklu, który powstał we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego, Anna Hałas-Michalska przeprowadziła rozmowy z: Wandą Traczyk-Stawską, Eugeniuszem Tyrajskim, Wiesławem Kępińskim, Romualdem Malinowskim i Januszem Jakubowskim, Zbigniewem Galperynem, Edmundem Baranowskim, Haliną Jędrzejewską, Leszkiem Żukowskim i Zenonem Przybylakiem. Powstańcy opowiadają w nich o swoich przeżyciach sprzed lat w miejscach dla nich szczególnych, w których toczyły się walki. Widzowie towarzyszą bohaterom na Starym Mieście, w powstańczym szpitalu, na Woli, na dachu PAST-y czy w kanałach, a spośród niezwykle emocjonalnego przekazu świadków historii wyłania się jeszcze jeden ważny bohater – Warszawa, miasto, które zostało doszczętnie zniszczone przez Niemców.

W 2020 roku na podstawie nagrań do reportaży dziennikarka zrealizowała godzinny film dokumentalny „Tak, jakby to było wczoraj”. Jego premiera odbyła się 1 sierpnia br. w Polsat News.

CYKL REPORTAŻY: POWSTANIE WARSZAWSKIE 1944