Andrzej Matowski | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Andrzej Matowski

Andrzej Matowski

Brązowy BohaterON w kategorii ,,Pasjonat”

Nagroda za opowiadanie historii z pasją, za popularyzowanie zarówno wielkich, jak i małych historii, za śmiałe mówienie o mitach, jakie narosły wokół tematu II Wojny Światowej oraz za przywracanie kolorów fotografiom wykonanych w szarych i czarnych przez mrok okupacji czasach.

 

Andrzej Matowski – pasjonat historii, publicysta i rekonstruktor od 2014 roku prowadzi fanpage II Wojna Światowa w Kolorze. Przez lata swojej działalności udostępnił na stronie portalu setki fotografii i przybliżył sporo ciekawych informacji i nieznanych faktów o największym konflikcie w historii – II Wojnie Światowej.

 

Dla niego historia nie jest czarno-biała, a jego fanpage stał się blogiem, bogatym w merytoryczne treści i artykuły.  Przygotowując każdy wpis autor solidnie sprawdza dane i źródła po to, by każda notka miała wysoką wartość edukacyjną, a przede wszystkim – by była ciekawa dla odbiorcy. Nie znajdziecie na profilu nudnego wykładu a kompendium wiedzy i uzupełniające ją ciekawostki, podane w przystępny dla czytelnika sposób. Na stronie znajdują się koloryzowane zdjęcia ilustrujące wątek o którym jest artykuł.

 

Andrzej Matowski jest twórcą popularnego w mediach społecznościowych profilu “II wojna światowa w kolorze”. Przywraca kolory fotografiom wykonanych w szarych i czarnych przez mrok okupacji czasach. Nadanie jaśniejszych barw pozwala na zidentyfikowanie bohaterów zdjęć, odkrycie ich wojennych lub powojennych losów. Dzieląc się swoją pasją, zaraża innych do pogłębiania wiedzy o krwawej historii XX wieku, analizy materiałów źródłowych czy po prostu rozwoju zainteresowań.