ALINA ŚLIMAK | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

ALINA ŚLIMAK

Brązowy BohaterON w kategorii ,,Nauczyciel"

Nagroda za innowacyjne działania na rzecz popularyzowania historii Polski, twórcze, angażujące młodzież podejście do nauczania.

 

Celem pracy Pani Aliny Ślimak jest przede wszystkim pobudzenie wyobraźni i zainteresowania uczniów omawianym tematem poprzez realizację niestandardowych projektów historycznych. W jej wydaniu są to wyprawy badawcze, poszukiwania, tworzeniem filmów i komiksów, scenariuszy lekcji a więc tzw. żywych lekcji historii dla uczniów. Rezultaty działań pani A. Ślimak – realizowanych wspólnie z uczniami – zostały wielokrotnie nagrodzone, upowszechnione w Internecie, publikowane na stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

Uczniowie prowadzeni przez Panią Ślimak są laureatami wielu ogólnopolskich konkursów z zakresu wiedzy o historii Polski. Sama nominowana została wielokrotnie nagrodzona za stworzenie materiałów edukacyjnych, scenariuszy zajęć, gry dydaktycznych.

 

Projekt, który został doceniony przez pracowników Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach i użytkowników Internetu to strona www na temat Stalagu IB Hohenstein – dawnego obozu jenieckiego w Olsztynku: https://stalaghohenstein.wordpress.com/. Strona ma wysoką wartość merytoryczną, zgromadzono liczne materiały: naukową i popularnonaukową literaturę przedmiotu, relacje jenieckie i źródła. Na konkretnym przykładzie autorka wskazała niedostatek pamięci o niemieckich obozach jenieckich na terenie współczesnej Polski. Zaproponowała również jak można o tę pamięć dbać, popularyzując przez stronę internetową, czy też edukując, ponieważ na podstawie zgromadzonego materiału powstały scenariusze zajęć dla nauczycieli.