Adam Czarniawski | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Adam Czarniawski

Adam Czarniawski

Brązowy BohaterON w kategorii ,,Nauczyciel''

Nagroda za nowatorskie i nieszablonowe pomysły na lekcje historii oraz aktywną postawę patriotyczną poza murami szkoły.

Nauczyciel historii oraz opiekun szkolnego koła historycznego. Jego kandydaturę do Nagrody BohaterONy zgłosili jego uczniowie. W prestiżowym gronie najbardziej inspirujących nauczycieli w kraju znalazł się po tym, gdy razem ze swoimi uczniami wywołał „Burzę nad Warszawą”. To planszówka połączona z rzutami kostką i karcianką. Gra nawiązuje do Powstania Warszawskiego, w zestawie znajduje się ponad 400 kart, 17 powstańców, około 40 typów broni i 20 jednostek przeciwnika. Celem rozgrywki jest współpraca pomiędzy powstańcami i niedopuszczenie do zniszczenia Warszawy. Prototyp gry w 2018 roku zwyciężył w konkursie „BohaterON w Twojej Szkole” na najlepszy projekt historyczny oraz w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii” – w kategorii edukacja. Uczniowie podczas realizacji zadania, przy pomocy i wsparciu nauczyciela, zorganizowali blisko 30 prelekcji o Powstaniu Warszawskim.
Pan Adam od początku swojej pracy w szkole wspiera przygotowane przez organizacje i środowiska patriotyczne akcje charytatywne: Paczka dla Rodaka na Kresach i Paczka dla Bohatera. Organizuje zbiórki szkolne oraz pomaga przy pakowaniu i rozwożeniu darów. Co roku w ramach działalności klubu historycznego nadzoruje nagranie oparte na wybranym wierszu związanym z polską historią. Ubiegłoroczny wybór wiersza – „Polscy Bandyci” miał związek z Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Po godzinach prowadzi profil „w Czarnym Obiektywie”, dokumentując lokalne uroczystości rocznicowe, uczestniczy w spotkaniach edukacyjno-patriotycznych z historykami i pisarzami oraz odwiedza kombatantów, a jeżeli potrzeba – służy im pomocą bezpośrednią. Od dwóch lat jest również prowadzącym szczeciński Bieg „Tropem Wilczym”.