FAQ | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

FAQ

Gdzie otrzymam kartkę dla Powstańca?

Od 2019 roku nie drukujemy i nie udostępniamy dedykowanych akcji pocztówek. Uczestnik Projektu może wysłać kartkę online Zaoszczędzone na produkcji i rozpowszechnianiu kartek środki przeznaczymy na realizację działań pomocowych skierowanych do Powstańców Warszawskich. Liczymy na Wasze zrozumienie.

 

Kartkę można także wysłać  przez Internet: www.bohateron.pl/wyslij-kartke/wyslij-kartke-online.

Dlaczego nie znalazłem kartki na poczcie i u partnerów akcji?

Od 2019 roku nie drukujemy i nie udostępniamy dedykowanych akcji pocztówek. Zaoszczędzone na produkcji i rozpowszechnianiu kartek środki przeznaczymy na realizację działań pomocowych skierowanych do Powstańców Warszawskich. Zachęcamy do wysyłki e-kartki: www.bohateron.pl/wyslij-kartke/wyslij-kartke-online/.

Czy mogę wysłać list lub własnoręcznie wykonać kartkę?

W tym roku istnieje możliwość wysyłki wyłącznie e-kartki. Wyjątek stanowi akcja dla szkół- BohaterON w Twojej Szkole

Jaką wpłatę muszę uiszczać za kartkę online?

Na stronie kampanii są dostępne 3 rodzaje kartek: kartka brązowa (za 10 zł), kartka srebrna (za 50 zł) oraz kartka złota (za 100 zł).

W jaki sposób i kiedy kartka jest przekazywana Adresatowi?

Po zakończeniu akcji wszystkie kartki zostaną przekazane w miarę możliwości osobiście przez Zespół Projektu lub wysłane za pośrednictwem kuriera na adresy pocztowe Powstańców udostępnione dzięki uprzejmości Muzeum Powstania Warszawskiego.

Chciał(a)bym wysłać kartkę do Powstańca, ale mieszkam za granicą. W jaki sposób mogę przyłączyć się do akcji?

W tym roku jest możliwość wysyłki tylko kartki online za pomocą strony internetowej akcji: www.bohateron.pl/wyslij-kartke/wyslij-kartke-online. Wysłana w ten sposób pocztówka po zakończeniu akcji BohaterON zostanie wydrukowana i w formie tradycyjnej przekazana adresatowi.

Gdzie znajdę dane Powstańców, do których można wysłać kartki?

Biogramy Powstańców i linki do Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego znajdują się na stronie www.bohateron.pl/wyslij-kartke/powstancy.

Dlaczego wśród biogramów Powstańców na stronie www.bohateron.pl brakuje niektórych nazwisk żyjących uczestników walk o stolicę?

Na naszej stronie internetowej znajdują się sylwetki Powstańców, udostępnione dzięki uprzejmości Muzeum Powstania Warszawskiego. Są to biogramy i zdjęcia pochodzące z serii portretów Powstańców Warszawskich w ramach projektu „1944/70/2014” realizowanego przez grupę WWPHOTO. Na bieżąco będziemy uzupełniać i aktualizować nasz leksykon. Zachęcamy również do korzystania ze strony Muzeum Powstania Warszawskiego: www.1944.pl/powstancze-biogramy.html  lub Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego.

W którym miejscu – kartki wysyłanej przez Internet – zaznaczyć, do którego Powstańca jest ona adresowana?

Proszę wpisać imię, nazwisko i pseudonim Powstańca w przeznaczonym do tego polu formularza. Będziemy wtedy wiedzieli, komu przekazać pocztówkę.

Jak zapłacić za wysłanie kartki przez Internet?

Za kartkę wysyłaną za pośrednictwem strony można zapłacić poprzez Dotpay, Blik bądź kartą płatniczą.

Co oznacza wysłanie kartki drogą internetową? Czy Powstaniec otrzyma ją w wersji online?

Wszystkie kartki wysłane przez Internet po zakończeniu kampanii BohaterON zostaną wydrukowane i w formie tradycyjnej (kartki pocztowej) trafią do adresatów.

Jeśli nie zaadresuję kartki do konkretnego Powstańca, do kogo ona trafi?

Wydrukowane e-kartki, na których nie wpisano adresata (imienia i nazwiska Powstańca), po zakończeniu kampanii BohaterON w porozumieniu z Muzeum Powstania Warszawskiego zostaną podzielone – w miarę możliwości – po równo między Powstańców.

Do kiedy można wysyłać kartki do Powstańców?

E-kartki można wysyłać do dnia zakończenia V edycji kampanii BohaterON – 2 października 2021 roku. Szkoły biorące udział w projekcie BohaterON w Twojej Szkole na odesłanie „pamiątek” mają na to czas do 31 października.