Donateo | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Donateo

POMAGAJ I PAMIĘTAJ O POWSTAŃCACH WARSZAWSKICH

Przy okazji zakupów w sklepach Carrefour przekaż mikrodatek na kampanię BohaterON-włącz historię!

Klienci sklepów Carrefour za pośrednictwem aplikacji Donateo będą mogli przekazać mikrodatek na kampanię BohaterON-włącz historię!

Naszym celem jest zebranie środków na realizację projektów kampanii BohaterON upamiętniającą uczestników Powstania Warszawskiego oraz bezpośrednią pomoc tym bohaterom, którzy jeszcze są wśród nas. Zbliżająca się okrągła 80. rocznica Powstania Warszawskiego to szansa, by pokazać naszą pamięć i oddać hołd bohaterom tych wydarzeń, a także zaoferować konkretne wsparcie żyjącym uczestnikom.

BohaterON-włącz historię, to największa ogólnopolska akcja o tematyce historyczno-społecznej, która nieprzerwanie od 10 lat ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie oraz bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego. Od początku jej działaniom przyświeca hasło: PAMIĘĆ – EDUKACJA – POMOC. Za pośrednictwem kampanii promowane są patriotyczne postawy i tożsamość narodowa w Polsce i poza jej granicami, a także tworzona jest wspólnota pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok.

Dzięki zaangażowaniu do współpracy ogółu społeczeństwa – akcję udało się niezwykle rozwinąć i rozbudować w ciągu 10 lat. Do uczestników walk o stolicę trafiło 1,25 mln kartek z życzeniami i słowami uznania (2014-2022), a na portalu dumnizpowstańców.pl powstało ponad 50 tys. wpisów pamięci (2022-2023). W działania edukacyjne włączyło się już 2 mln uczniów polskich szkół poprzez udział w lekcjach dotyczących Powstania Warszawskiego. Od 2019 roku statuetką BohaterONa zostało nagrodzonych łącznie 118 laureatów – osób, firm, instytucji. Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich to dla nich wielki zaszczyt, nobilitacja i inspiracja do dalszej aktywności.

W 2023 roku razem z przyjaciółmi projektu, Powstańcami Warszawskimi oraz ich rodzinami utworzono Komitet Społeczny ds. Obchodów 80. Rocznicy Powstania Warszawskiego „Dumni  z Powstańców”. Jest to trzyletnie (2023-2025), ogólnopolskie przedsięwzięcie związane z uroczystościami rocznicowymi.

Pamięć i edukacja są bardzo ważne, ale pomoc również bardzo potrzebna. Gdy po rocznicowych uroczystościach milkną media, Bohaterowie-Seniorzy pozostają sami w domach ze swoimi wspomnieniami i trudnościami. Podeszły wiek kombatantów, często brak funduszy, rodziny, problemy ze zdrowiem – bohaterowie zmagają się z trudami dnia codziennego, często pozostawieni sami sobie.

Jak wesprzeć działania kampanii BohaterON podczas zakupów w Carrefour?

Każdy klient, który w terminie 22.07-02.10.2024 roku zrobi w sklepie sieci Carrefour zakupy o wartości powyżej 10 zł i wybierze płatność bezgotówkową kartą płatniczą lub smartfonem, będzie miał możliwość przekazania mikrodatku w kasach linowych. Wystarczy, że przed wykonaniem płatności na ekranie terminala wciśnie zielony przycisk oznaczający zgodę na przekazanie mikrodatku. Mikrodatek wyliczany jest automatycznie i proporcjonalnie od kwoty za zakupy.

Zebrane fundusze trafią bezpośrednio na konto Fundacji Sensoria, współorganizatora kampanii BohaterON i zostaną przeznaczone na pomoc Powstańcom Warszawskim oraz liczne projekty pielęgnujące pamięć o ich bohaterstwie.

Każdy może dołączyć do akcji #MocDobrychGestów i pokazać, że pamięta oraz pomóc w mały, ale znaczący sposób!

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie!