Partnerzy główni

Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w 60. rocznicę wybuchu Powstania. Jest ono wyrazem hołdu warszawiaków dla tych, którzy w 1944 roku walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Dzięki wykorzystaniu współczesnych środków prezentacji Muzeum jest miejscem pamięci, które łączy historię z nowoczesnością, odtwarzając atmosferę powstańczej Warszawy.

Instytut Pamięci Narodowej został powołany na mocy ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. Do zadań Instytutu należy gromadzenie i zarządzanie dokumentami organów bezpieczeństwa państwa, sporządzonymi od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r., prowadzenie śledztw w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych, popełnionych w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r. Inne ważne zadania Instytutu, to prowadzenie badań naukowych oraz działalność w zakresie edukacji publicznej.

Fundacja PZU od 2004 roku realizuje działania filantropijne Grupy PZU, które są elementem jej strategii zaangażowania społecznego. „Blisko ludzi i ich potrzeb” – to motto Fundacji, która współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami, klubami sportowymi, szkołami i uczelniami, wspierając realizację wielu projektów.

Narodowy Operator Pocztowy wspiera akcje o charakterze patriotycznym, kulturalnym i historycznym. Poprzez sieć 7200 placówek, oraz 74 000 pracowników Poczta Polska dociera do wszystkich klientów w Polsce, a dzięki platformie Envelo jest gotowa, by świadczyć usługi cyfrowe na rzecz obywateli.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich spółek, która od ponad 60 lat działa nieprzerwanie na rynku gier liczbowych i loterii pieniężnych. Firma dysponuje siecią ponad 16 000 punktów sprzedaży pracujących w systemie online.

Polskie Linie Lotnicze LOT powstały 2 stycznia 1929 roku. Co roku goszczą na pokładach swoich samolotów 5 milionów pasażerów, którym codziennie zapewniamy możliwie najkrótszą i najbardziej komfortową podróż przez Warszawę do ponad 70 destynacji na świecie, dziennie wykonując średnio 250 rejsów. Samoloty LOT tworzą jedną z najmłodszych flot w Europie i jako jedyni wszystkie połączenia dalekodystansowe obsługują wyłącznie najnowocześniejszymi samolotami świata, Boeingami 787 Dreamliner.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. powstała w 1919 roku i jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Firma zajmuje się głównie produkcją banknotów, dokumentów, druków zabezpieczonych oraz systemów IT, a jej misją jest zapewnienie wiarygodności procesów transakcji i identyfikacji. PWPW angażuje się w liczne działania o charakterze społecznym i charytatywnym, wspiera wiele instytucji oraz inicjatyw kulturalnych i naukowych.

Grupa Kapitałowa Energa jest jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Jej podstawowa działalność obejmuje wytwarzanie, dystrybucję, obrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem. Firma dostarcza prąd do ponad 3 milionów odbiorców. Od2008 roku działania prospołecznie poprzez program „Energa dla Ciebie”, koncentrując się w nim na wartościach tj.: człowiek, radość życia, edukacja, środowisko, ekologia, bezpieczeństwo oraz przyszłość dzieci.

Telewizja Polska (TVP) to jedyny polski telewizyjny nadawca publiczny, który oferuje zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu. TVP.pl to jedna z największych w polskim internecie bibliotek telewizyjnych programów.

Polskie Radio to największe publiczne radio w Polsce. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24, a także Polskie Radio dla Zagranicy oraz Czwórkę i Polskie Radio Dzieciom nadawane przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+. Portal polskieradio.pl udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne, multimedia. Polskie Radio emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże.

Onet S.A. to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm medialnych w Polsce. Serwisy Onet S.A. odwiedza miesięcznie ponad 16,5 mln użytkowników. Oferta produktowa portalu to najbardziej rozbudowany pakiet serwisów i usług w całej polskiej sieci: bogata i niezwykle różnorodna treść, narzędzia komunikacyjne, społecznościowe, handlowe.

Komitet Honorowy

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, Jan Ołdakowski

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotr Gliński

Minister Edukacji Narodowej, Anna Zalewska

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Elżbieta Rafalska

Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz

Dyrektor Muzeum Wojska Polskiego, Adam Buława

Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jan Józef Kasprzyk

Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego, Anna Maria Anders

Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski

Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik

Dyrektor Muzeum Historii Polski, Robert Kostro

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, Karol Nawrocki

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, Marcin Pałys

Prezes Zarządu Głównego Światowego, Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Leszek Żukowski

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari, Bronisław Maciaszczyk

Partnerzy

Wsparcie akcji