zgłoś szkołę

Partner strategiczny

PKN ORLEN jest nowoczesnym graczem na rynku paliw i energetyki, największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Platts TOP250 czy Thompson Reuters TOP100. Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczna prowadzona jest z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci blisko 2800 nowoczesnych i stacji paliw. Oferta PKN ORLEN to ponad 50 najwyższej jakości produktów petrochemicznych i rafineryjnych sprzedawanych w ponad 90 krajach świata. PKN ORLEN jest również liczącym się graczem na rynku energii w Polsce, a zarazem największym przemysłowym producentem energii elektrycznej dysponującym mocami na poziomie 1,9 GWe. W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P), które na koniec 2017 roku wyniosły ok. 153 mln boe. ORLEN nieprzerwanie od kilku lat uznawany jest najcenniejszą marką w Polsce, wycenianą na poziomie 4,7 mld zł, PKN ORLEN jest także jedyną w regionie firmą, która otrzymała już piąty raz z rzędu prestiżowy tytuł The Most Ethical Company, przyznawany przez amerykański Ethisphere Institute.

Partnerzy

Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w 60. rocznicę wybuchu Powstania. Jest ono wyrazem hołdu warszawiaków dla tych, którzy w 1944 roku walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Dzięki wykorzystaniu współczesnych środków prezentacji Muzeum jest miejscem pamięci, które łączy historię z nowoczesnością, odtwarzając atmosferę powstańczej Warszawy.

Instytut Pamięci Narodowej został powołany na mocy ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. Do zadań Instytutu należy gromadzenie i zarządzanie dokumentami organów bezpieczeństwa państwa, sporządzonymi od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r., prowadzenie śledztw w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych, popełnionych w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r. Inne ważne zadania Instytutu, to prowadzenie badań naukowych oraz działalność w zakresie edukacji publicznej.

Fundacja PZU od 2004 roku realizuje działania filantropijne Grupy PZU, które są elementem jej strategii zaangażowania społecznego. „Blisko ludzi i ich potrzeb” – to motto Fundacji, która współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami, klubami sportowymi, szkołami i uczelniami, wspierając realizację wielu projektów.

Narodowy Operator Pocztowy wspiera akcje o charakterze patriotycznym, kulturalnym i historycznym. Poprzez sieć prawie 7600 placówek, oraz ponad 80 000 pracowników Poczta Polska dociera do wszystkich klientów w Polsce, a dzięki platformie Envelo jest gotowa, by świadczyć usługi cyfrowe na rzecz obywateli.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, od ponad 60 lat działa nieprzerwanie na rynku loteryjnym. Dysponuje siecią ponad 17 000 punktów sprzedaży, w których gracze mogą nabyć gry liczbowe i loterie pieniężne: Lotto, Eurojackpot, Extra Pensję, Multi Multi, Mini Lotto, Kaskadę, Super Szansę, Zdrapki i Keno. Spółka jest także jednym z najważniejszych filarów finansowania polskiego sportu i kultury. Dzięki swoim graczom od 1994 roku przekazała ponad 13,4 miliarda złotych na te dwie ważne dziedziny życia społecznego.

Polskie Linie Lotnicze LOT to firma z już niemal 90 letnim doświadczeniem. Co roku gościmy na pokładach naszych samolotów 7 milionów pasażerów, którym codziennie zapewniamy możliwie najkrótszą i najbardziej komfortową podróż przez Warszawę do ponad 100 destynacji na świecie, dziennie wykonując średnio 300 rejsów. Samoloty LOT-u tworzą jedną z najmłodszych flot w Europie i jako jedyni wszystkie połączenia dalekodystansowe obsługujemy wyłącznie najnowocześniejszymi samolotami świata, Boeingami 787 Dreamliner.

POLREGIO to marka, która należy do Przewozów Regionalnych. Spółka jest największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta prawie 80 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1800 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi ponad 27%. Misją POLREGIO jest nowoczesna kolej regionalna, która zapewnia  bezpieczne podróżowanie, docierając do dużych i małych miejscowości we wszystkich regionach kraju.

PGE jest najbardziej rozpoznawalną marką w branży energetycznej i od lat inspiruje pozytywną energią. Grupa angażuje się w inicjatywy podtrzymujące pamięć o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski. PGE wspiera m.in. projekt „Paczka dla Kombatanta”, w ramach którego do środowiska kombatantów trafiło ponad 1000 paczek świątecznych, oraz projekt „Bohaterowie naszej przyszłości” polegający na udzieleniu dodatkowego wsparcia finansowego uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Polskie Radio to największe publiczne radio w Polsce. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24, a także Polskie Radio dla Zagranicy oraz Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom i Polskie Radio Chopin nadawane przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+. Portal polskieradio.pl udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne, multimedia. Polskie Radio emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże.

TVP jest największym nadawcą, producentem i dystrybutorem telewizji w Europie Środkowej. Proponuje widzom urozmaiconą ofertę programową zrealizowaną z uwzględnieniem obowiązków wynikających z misji nadawcy publicznego. W portfolio TVP znajduje się 13 kanałów. Widzowie TVP mają dostęp do największej biblioteki cyfrowej poprzez platformę TVP VOD – jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych na żądanie w Polsce. Jako członek Europejskiej Unii Nadawców (EBU) Telewizja Polska aktywnie uczestniczy w pracach w zakresie wymiany wiadomości i programów, koordynacji transmisji oraz dużych wydarzeń na terenie całej Europy. Nieustanny rozwój i wdrażanie najnowszych rozwiązań technologicznych sprawiają, że TVP jest nowoczesną, multimedialną platformą odpowiadająca aktualnym potrzebom widzów.

Komitet Honorowy

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, Jan Ołdakowski

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński

Wiceprezes Rady Ministrów,
Minister Nauki
i Szkolnictwa Wyższego
Jarosław Gowin

Minister Obrony Narodowej,
Mariusz Błaszczak

Minister Spraw Zagranicznych,
Jacek Czaputowicz

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Elżbieta Rafalska

Minister Edukacji Narodowej,
Anna Zalewska

Szef Urzędu ds. Kombatantów
i Osób Represjonowanych
Jan Józef Kasprzyk

Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego,
Anna Maria Anders

Wojsko Polskie

Marszałek Województwa Dolnośląskiego,
Cezary Przybylski

Dyrektor Muzeum Historii Polski, Robert Kostro

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, Karol Nawrocki

Dyrektor Muzeum Wojska Polskiego, Adam Buława

Dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Paweł Pawłowski

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, Marcin Pałys

Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Leszek Żukowski

Wsparcie akcji